Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği

Puan Türü: YGS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Öğretmen

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan bir bölümdür. Öğretmenlik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip mezunlar verir.

Çalışma Alanları:

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında eğitim alanında öğretmen olarak hizmet verirler. Kamu kurumlarında atama yoluyla KPSS ve mülakat ile görev alırlar. Özel sektörde ise sözleşme yolu ile görev üstlenirler. Öğretmenlik hizmetlerinin gerçekleşmesinde görev alırlar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği programında okutulan dersler bilgisayar temelli olarak temel bilimler, teknik bilimler, laboratuvar uygulamaları, formasyon, üniversite ortak dersleri ve alan dersleri olarak verilmektedir. Bilgisayar teknolojileri alanında uygulamalı dersler kapsamlıdır. Bölümde staj da formasyon dahilindedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesi nedeniyle bilgisayar tabanlı üretim ve tüketim alanları da artmaktadır. Bu da bilgisayarın öneminin anlaşılmasında ve değerlendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle bilgisayar alanında başta öğretmenlik olmak üzere her meslek geleceğin mesleği olarak görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleğin gerektirdiği özellikler, kişilerin teknik beceriye, analitik düşünce yetisine sahip olmalarını gerektirmektedir. Öğretmenlerin adil, insaflı, vicdanlı, hoşgörülü, merhametli, planlı, programlı, disiplinli olması gerekmektedir.

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği dersleri nelerdir, Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği tercih edilir mi ve Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Bilgisayar Teknolojileri ve Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.