Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Animasyon ve Oyun Tasarımı

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Animatör

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir rol oynayan bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak alanında uzman kişilerin görev almasını sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü mezunları dijital medya üzerinde ya da eğlence yerlerinde eğlenme amaçlı olarak planlama, programlama, organizasyon yapma, proje üretme çalışmaları yaparak özel sektörde turizm sahasında çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü’nde dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Animasyon alanında gerekli programlar, tasarım alanında gerekli mesleki eğilim dersleri, planlama, proje üretme aşamaları okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü, daha çok kültür ve turizm alanlarında gerek duyulan ve dijital medya nedeniyle oyun tasarımının alan değiştirmesinden mütevellit animatörlüğün alan değiştirmesine ve yöntem değiştirmesine neden olmaktadır. Gelecekteki on yıl içinde de varlığını bu yönde sürdürmesi söz konusudur.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleği icra edecek kişilerin, özverili, özgüvenli, özgün, üretken, yenilikçi, planlı, organize, ekip çalışmasını gerçekleştirebilen kişiler olması gerekmektedir. Böylece daha kolay adapte olma durumu gerçekleşir.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü dersleri nelerdir, Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü puan türü ve özellikleri, Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü geleceği iş bulma durumu Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü tercih edilir mi ve Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Animasyon ve Oyun Tasarımı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Anonim Yanıtla

    Animasyon ve oyun tasarımı bölümüne geçmeyi düşünüyorum lise son sınıfta yım ve bilgilere ihtiyacım var öncelikle çalışmalarımız nasıl olacak dersler nasıl anlatılacak ve bunun için resim yapma yeteneği gerekli mi …….ayrıca sozelden girecez peki YKS de sözel bölümünde hangi dersler çıkacak bilgi verir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.