Geleneksel Türk Sanatları Taban Puanları Başarı Sıralaması

Geleneksel Türk Sanatları taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Geleneksel Türk Sanatları başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Geleneksel Türk Sanatları bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Türk tarih ve kültüründe yeri olan el ve modern sanatların kazandırılması, yaşatılması ve geliştirilmesi konularında öğrencilerin kazanımlar elde ederek hayatta bu kazanımları devam ettirecek yeterliliklere sahip olarak araştırma ve geliştirme alanlarında görevlendirilmeleri sağlayan bir bölüm olarak öğrenim hizmetleri sunmaktadır. Bölümde tarih, kültür, din, dil, sanat, bilim ağırlıklı derslerde kazanımlar verilmeye çalışılır.

Bölüm mezunları uzman kişiler olarak sanat ve sanat tarihi alanlarında Türk Sanatları’nın geliştirilmesi, korunması, yaşatılması, araştırılması ve ortaya çıkarılmasında görev alır. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde sanat alanlarında iş imkanları mevcuttur. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerin, sanata, tarihe, kültüre, araştırmaya meraklı olmaları, sabırlı, azimli ve çalışkan olmaları beklenir.

Geleneksel Türk Sanatları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Gazi Üniversitesi (Ankara) Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) 7 7 YGS-4 279,55917 789.000 326,56900

 

Geleneksel Türk Sanatları Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. mürüvet çevik Yanıtla

    YGS-4 puanı 264.128 olan arkadaşım Geleneksel Türk Sanatları bölümü istediği söyledi. Taban puanları ve başarı sıralamalarını inceledik. Bu puana istediği bölüm gelir mi ? Ben biraz zor olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.