Deri Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması

Deri Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Deri Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Deri Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Deri Mühendisliği, Türkiye’de sadece Ege Üniversitesi’nde bulunan bir lisans programı olarak hizmet vermektedir. Deri ve liflerinin pamuk ve yün teknolojisinde olduğu gibi işlenmesinin kolaylığını sağlayacak insan gücünün yetiştirilmesini amaçlar. Teknik boyutuyla birlikte, deri işçiliğinin bilimsel bilgi ışığında işlenmesi amacıyla, gerekli olan yetişmiş insan gücünün açığının karşılanmasını güder.

Deri Mühendisliği mezunları, deri sanayilerinde özel şirketlerde mühendis olarak çalışabilirler. Ziraat Mühendisi unvanı ile mezun olurlar. Ziraat işlerinde de derilerin toplanması, tasnif edilmesi, transferi, işlenmesi, dokunması gibi aşamalarda bulunabilirler. Maaşları ortalamanın üzerindedir. İş imkanları hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı yerlerde çeşitli kademelerde bulunabilir. Planlama ve raporlama işlemlerinin her aşamasında da bulunurlar.

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Ege Üniversitesi (İzmir) Deri Mühendisliği 21 5 MF-4 242,97443 233.000 261,59151

 

Deri Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. bahadır Yanıtla

    Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü benim ilk kez dikkatimi çeken bir bölüm yen açılan bölümler zamanla popülerleşiyor. Sizce bu bölüm gelecekte ne kadar ilerler ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.