Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Azerbaycan’da Türkiye Türkçesi ve Rusça ile eğitim ve öğretim hizmetleri gerçekleştirerek döviz üzerinden harçla ödemelerin yapıldığı bir üniversite şeklinde hizmet vermektedir. 1930 yılında kurulmuş ve gelişerek akademik birim ve kadrolarıyla üniversite statüsüne gelmiş bir okuldur.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Ekonomi ve Sanayi Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nde 3 bölümde YÖK ile anlaşması vardır ve tercih kılavuzunda yer almaktadır. Üniversitenin yurt imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin şehirde konaklaması kendi imkanları dahilinde ya da özel yurtlar vasıtasıyla yapılmaktadır. Farklı bir ülkede sosyal hizmetlerin ve kültür faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi öğrenciler için birikim ve donanım imkanları sağlamaktadır.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Fakülte Adı Bölüm Adı Puan Türü Kon. Yerleşen Taban Puan Tavan Puan
Ekonomi ve Sanayi Fakültesi Ekonomi (Ücretli) TM-1 10 1 268,76913 268,76913
İşletme Fakültesi İşletme (Ücretli) TM-1 10 0 YOK YOK
Uluslararası Ekonomik İlişkiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler (Ücretli) TM-2 10 0 YOK YOK

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. meliha koç Yanıtla

    Geçen gün çarşıda bir kurum bu üniversitenin reklamını yapıyordu. Diğer yurt dışı üniversitelerine göre harcı daha düşüktü. Uluslararası ilişkiler okumak istiyorum ama daha önce kimse yerleşmediği için puanlar yazılmamış. Sizce Azerbeycan Devlet İktisat Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması nasıl olur ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.