Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Yeni Medya ve İletişim Sistemleri

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında medya ajanslarında ve yayın organlarında danışman olarak çalışması sosyal bilimler ve bilgisayar teknolojileri alanında destek oluşturmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nde okutulan dersler sosyal bilimler ve bilgisayar teknolojileri alanında verilmektedir. Medya ve Toplum, Medyacılık, İletişim Araçları, İletişim Kanalları, Bilgisayar Teknolojileri gibi dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri mesleki olarak medya alanında yetişmiş insan gücünün istihdam edilmesine imkan sağlayarak sektörün gelişmesini ve iletişimin doğru kanallarla yayılmasını ve yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Gelecek on yıl içinde yapılan yatırımlar sayesinde daha da gelişmesi ön görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, sabırlı olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü dersleri nelerdir, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü puan türü ve özellikleri, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü geleceği iş bulma durumu Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü tercih edilir mi ve Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.