Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Yeni Medya ve Gazetecilik

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü mezunlarının medya, haber ve reklam ajanslarında, sosyal medya yönetimi, düzenlenmesi ve planlanması aşamalarında çalışabilirler. Gazetecilik hizmetlerinin yerine getirilmesinde düzenleme ve yayınlama aşamalarında görev alabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nde okutulan dersler daha çok sosyal bilimler ağırlıklı olarak verilmektedir. Medyacılık, Yerel medya, ulusal medya, gazetecilik, tarih, felsefe, medya ve toplum, sosyoloji ve psikoloji alanında dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Yeni Medya ve Gazetecilik mesleki olarak iletişim alanında önemli bir açığı kapatmaktadır. İletişim kanalları ve kullanım yöntemleri aşamalarında yetişmiş insan gücüne istihdam oluşturmaktadır. Gelecek on yıl içinde de alanda yapılan yatırımların gerçekleşmesiyle önemli bir yere gelmesi muhtemeldir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, dikkatli olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü dersleri nelerdir, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü puan türü ve özellikleri, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü geleceği iş bulma durumu Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü tercih edilir mi ve Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir