Yeni Medya Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Yeni Medya Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Yeni Medya Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Yeni Medya Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Yeni Medya Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Yeni Medya

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Yeni Medya Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Yeni Medya Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör alanlarında danışman olarak veya kendi iş yerlerinde medya danışmanlığı ve yönetimi alanında uzman olarak hizmet vermeleri mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Yeni Medya Bölümü’nde okutulan dersler, bilgisayar teknolojileri, medya ve toplum, psikoloji, sosyoloji, yeni medya araçları, yeni medya dili, görsel medya, yazılı medya, yeni medya ve iletişim alanında olarak şekillenmektedir. Dersler mesleki ağırlıklıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Yeni Medya yeni meslek alanlarından biri olarak bilgisayar ve araçlarının bununla birlikte internetin hızla yaygınlaşması ve kullanılmaya başlanmasıyla kendine alan bulan bir meslek grubu olarak faal durumdadır. Şirketlerin gelecek on yıl içindeki yatırımlarıyla medya dili ve alanı tamamen yenilecek şekilde düzenlenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Yeni Medya Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı ve dikkatli olmaları, planlı ve düzenli olmaları, özgün ve üretken olmaları, özverili ve alanında bilgili olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Yeni Medya Bölümü dersleri nelerdir, Yeni Medya Bölümü puan türü ve özellikleri, Yeni Medya Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Yeni Medya Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Yeni Medya Bölümü geleceği iş bulma durumu Yeni Medya Bölümü tercih edilir mi ve Yeni Medya Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Yeni Medya Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.