Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunlarının kamuda ya da özel sektörde özellikle ithalat ve ihracat alanında faaliyet gösterip kurumsal ticaret yapan şirketlerde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’nde daha çok teorik dersler verilmektedir. Bölüm yabancı dil eğitimi de vermektedir. Uluslararası ticaret, uluslararası hukuk, uluslararası ilişkiler, istatistik, matematik, bilgisayar teknolojileri alanında dersler okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik, mesleki olarak istihdam alanlarının oluşmasında, ekonominin büyümesinde, ticari faaliyetlerin gerçekleşmesinde bir hizmet alanı oluşturup ithalat ve ihracat için bel kemiği niteliğindedir. Gelecek on yıl içinde de bu konumunu arttırarak devam etmesi planlanmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dil bilmeleri, takım çalışmasına uyumlu olmaları, alanında donanımlı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, dikkatli ve özverili olmaları şeklinde sıralanabilir.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.