Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü mezunlarının kurumsal ticaret yapan ve ithalat ile ihracat gerçekleştiren firmaların bünyelerinde lojistik, işletmecilik faaliyetlerinin gerçekleşmesinde gerekli planlama ve düzenleme yapacak yeterlilikte bulup görev alarak çalışma imkanı bulmaları ve iş sahibi olmaları mümkündür.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü’nde okutulan dersler daha çok teoriktir. Uluslararası ticaret, uluslararası lojistik, uluslararası ilişkiler, uluslararası hukuk, matematik, istatistik, bilgisayar teknolojileri dersleri verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik mesleki olarak ticari faaliyetlerin gerçekleşmesinde, ekonominin gelişmesinde ve ülkenin kalkınmasında istihdam gücü oluşturmaktadır. Gelecek on yıl içinde de sektörel yatırımların neticelenmesiyle daha iyi bir konumda olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı ve düzenli olmaları, alanında donanımlı olmaları, dil bilmeleri, takım çalışmasına uyumlu olmaları ve sabırlı olmaları, şeklinde sıralanabilir.

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.