Uluslararası Lojistik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Lojistik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Lojistik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Lojistik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Lojistik

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Lojistik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Lojistik Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında çeşitli şirketlerde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak gerekli hizmetlerin sağlanmasında etkili olmaktadır. Böylece kişiler çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Lojistik Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Uluslararası ticaret, uluslararası hukuk, lojistik destekleri, lojistik çeşitleri, lojistik ve planlama, lojistik ve taşımacılık alanında dersler okutulmaktadır. Bölümde staj imkan da bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Lojistik mesleki olarak ticaretin ve ekonominin gelişmesinde ve kalkınmanın sağlanmasında önemli bir açığı kapatmaktadır. Gelecek on içinde de yapılan yatırımların gerçekleşmesinin ardından daha da büyüyüp gelişmesi söz konusu olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Lojistik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları, alanında bilgili ve ilgili olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece kişiler mesleklerine daha kolay ve daha çabuk adapte olabilirler.

Uluslararası Lojistik Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Lojistik Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Lojistik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Lojistik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Lojistik Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Lojistik Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Lojistik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Lojistik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.