Uçak Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uçak Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uçak Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uçak Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uçak Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uçak Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uçak Mühendisi

Uçak Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Uçak Mühendisliği mezunlarının uçak mühendisi olarak yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup gerekli teknik desteğin yerine getirilerek mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde uçak imalat, montaj sanayi, bakım servisleri alanlarında çalışmaları ve iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyenin üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uçak Mühendisliği Bölümü’nde okutulan dersler, temel bilimler ağırlıklı olarak fizik teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Fizik, Aerodinamik, Dinamik, Termodinamik, Akışkanlar Mekaniği, Mekanik gibi dersler teorik olarak verilmektedir. Fizik alanında laboratuar dersleri de okutulmaktadır. Bölümde staj imkanı vardır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uçak Mühendisliği, mühendislik hizmetlerinde en önemli alanlardan biri olarak imalat, montaj ve bakım hizmetlerinin yerine getirilmesinde teknik destek sağlayan bir meslektir. Gelecek on yıl içinde de sektör yapılan yatırımların neticelenmesinin ardından daha da önem kazanarak prestijini arttıracaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uçak Mühendisliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı ve dikkatli olmaları, planlı ve düzenli olmaları, teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Uçak Mühendisliği dersleri nelerdir, Uçak Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Uçak Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uçak Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uçak Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Uçak Mühendisliği tercih edilir mi ve Uçak Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uçak Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.