Tütün Eksperliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Tütün Eksperliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Tütün Eksperliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Tütün Eksperliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Tütün Eksperliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Tütün Eksperliği

Puan Türü: YGS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Tütün Eksperi

Tütün Eksperliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanın yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Tütün Eksperliği Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında tütün yetiştirme, depolama, işleme, üretme ve tüketme aşamalarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak planlama ve düzenleme işlerinde görev alıp çalışma imkanı bularak iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Tütün Eksperliği Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Tarla Bitkileri, Botanik, Biyoloji, Tütün Yetiştiriciliği, Coğrafya alanında teorik olarak dersler verilmektedir. Bölümde staj imkanı bulunabilir. Dersler mesleki eğilim ağırlıklıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Tütün Eksperliği mesleki olarak tütün yetiştirme, işleme ve tüketim alanlarında gerekli planlama, düzenleme ve dağıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesinde, kalite kontrol gözetiminin yapılmasında etkili olarak bir hizmet alanı oluşturmaktadır. Gelecek on yıl içinde de bu alanda mesleki olarak gelişmelerin yaşanması muhtemeldir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Tütün Eksperliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı ve düzenli olmaları, sabırlı ve dikkatli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha kolay adapte olabilirler.

Tütün Eksperliği Bölümü dersleri nelerdir, Tütün Eksperliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Tütün Eksperliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Tütün Eksperliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Tütün Eksperliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Tütün Eksperliği Bölümü tercih edilir mi ve Tütün Eksperliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Tütün Eksperliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.