Turizm Rehberliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Turizm Rehberliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Turizm Rehberliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Turizm Rehberliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Turizm Rehberliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Turizm Rehberliği

Puan Türü: DİL-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Turizm Rehberi

Turizm Rehberliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yetişmiş uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Turizm Rehberliği Bölümü mezunları, turizm ve rehberlik acentelerinde turizm rehberi olarak kültür ve turizm faaliyetlerinin gerçekleşmesinde etkili olurlar. Dil bilmelerinin yanı sıra genel kültür bilgileriyle de hizmet vererek kültür ve turizm faaliyetlerinin gerçekleşmesinde aracı olup çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Turizm Rehberliği Bölümü’nde dil bilimleri dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Üst düzey konuşma, anlama, okuma ve yazma yeterliliklerinin kazanılması ve kültür, sanat, edebiyat ve tarih alanlarında genel kültür kazanılması verilen derslerle sağlanmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Turizm Rehberliği, kültür ve turizm faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu alanda yapılan yatırımların gerçekleşmesi neticesinde gelecek on yıl içinde ülkemizde mesleki olarak turizm rehberliğinin büyük oranda büyümesi ve gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Turizm Rehberliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, alanında meraklı olmaları, sürekli kendilerini geliştirmeleri ve yenilemeleri, sabırlı olmaları, planlı ve düzenli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Turizm Rehberliği Bölümü dersleri nelerdir, Turizm Rehberliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Turizm Rehberliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Turizm Rehberliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Turizm Rehberliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Turizm Rehberliği Bölümü tercih edilir mi ve Turizm Rehberliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Turizm Rehberliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir