Tiflis Devlet Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması

Tiflis Devlet Üniversitesi taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Tiflis Devlet Üniversitesi başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Tiflis Devlet Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Tiflis Devlet Üniversitesi, 1918 yılında Gürcü bir eğitimci olan kişi tarafından kurulmuştur. Gürcistan Üniversiteleri arasında en köklü üniversitelerden biri olarak hizmet vermektedir. Tiflis Devlet Üniversitesi, Türkiye’de de denkliği bulunan bir üniversitedir. Belli fakültelerin belli bölümleri için Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir.

Tiflis Devlet Üniversitesi’nde Beşeri Bilimler Fakültesi, Ekonomi ve İşletme Fakültesi, Sosyal ve Siyasi Bilimler Fakültesi Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir. Tiflis Devlet Üniversitesi’nin YÖK tercih kılavuzunda yeri vardır. Tarih, Ekonomi, siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ücretli, Gazetecilik ve Kitle İletişim bölümü normaldir. Gürcistan ve Türkiye arasındaki münasebetlerin gelişmesini ve olgunlaşmasını da sağlayan bir denklik anlaşması vardır.

Tiflis Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Fakülte Adı Bölüm Adı Puan Türü Kon. Yerleşen Taban Puan Tavan Puan
Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih (Ücretli) TS-2 5 0 YOK YOK
Ekonomi ve İşletme Fakültesi Ekonomi (Ücretli) TM-1 5 0 YOK YOK
Sosyal ve Siyasi Bilimleri Fakültesi Gazetecilik ve Kitle İletişim TS-1 5 0 YOK YOK
Sosyal ve Siyasi Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi (Ücretli) TM-2 5 0 YOK YOK
Sosyal ve Siyasi Bilimleri Fakültesi Uluslararası İlişkiler (Ücretli) TM-2 5 0 YOK YOK

Tiflis Devlet Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. müzeyyen canyurt Yanıtla

    Merhaba neden Tiflis Devlet Üniversitesi bölümlerine dair taban puanı ve başarı sıralaması yayınlanmamış. Bu üniversitede okumak isteyen benim gibi arkadaşlar neye göre tercih yapacak acaba ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.