Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Tekstil ve Moda Tasarımı

Puan Türü: TM-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Moda Tasarımcısı

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin çeşitli alanlarda görevlendirilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunlarının özel sektör kurum ve kuruluşlarında ya da kendi kurdukları moda ve tasarım atölyelerinde özgün ve üretken çalışarak yeterli bilgi ve beceri sahip olup çalışma imkanı bulmaları ve iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nde temel bilimler alanında matematik ve geometri, alan bilgisi olarak teknik resim, temel çizim, modacılık, tasarım araçları gibi dersler verilmektedir. Üniversite ortak dersleri okutulmaktadır. Dersler mesleki eğilime yöneliktir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Tekstil ve Moda tasarımı mesleki olarak hazır giyim tüketiminin artmasından kaynaklanan üretimin yaygınlaşması ve gelişmesi alanında önemli katkıları olan bir bölümdür. Ekonomik ve ticari olarak da büyümeye etki eder. Gelecek on yıl içinde bu gelişim performansını devam ettirmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, sabırlı olmaları, üretken ve özgün olmaları, özverili olmaları şeklinde sıralanabilir.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü dersleri nelerdir, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü puan türü ve özellikleri, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü geleceği iş bulma durumu Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tercih edilir mi ve Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir