Tarımsal Genetik Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2017 Taban Puanları

Tarımsal Genetik Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Tarımsal Genetik Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Tarımsal Genetik Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim veren MF-3 puan türünde öğrenci kabul eden bölüm olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümün amacı, tarım alanlarında gerekli genetik düzenlemeleri yaparak tarımı geliştirecek bireyler yetiştirmektir. Bölümde genetik, biyoloji, botanik dersleri de işlenir.

Tarımsal Genetik Mühendisliği mezunları özelde ve kamuda görev alabilir. Tarım alanlarında üretimin geliştirilmesinde her türlü teknik desteğin sağlanmasında rol oynarlar. Tarım üretimlerinin artışında ve araştırma aşamalarında bulunurlar. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen ziraat alanlarına ve genetiğe ilgi duymalarıdır.

Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
NİĞDE ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Genetik Mühendisliği (İngilizce) 31 31 MF-3 300,25395 137.000 391,67887

 

Tarımsal Genetik Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ayşegül Yanıtla

    Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü bu sene mi açıldı ? Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde varmış araştırdığım kadarıyla ? Bu bölümün taban puanı ve başarı sıralaması nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.