Sosyal Hizmet Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Sosyal Hizmet Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Sosyal Hizmet Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Sosyal Hizmet Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Sosyal Hizmet

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sosyal Hizmetçi

Sosyal Hizmet Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Sosyal Hizmet Bölümü mezunlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında sosyal hizmet alanlarında gerekli düzenleme, planlama ve benzeri icraatların gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Sosyal Hizmet Programı’nda okutulan dersler, mesleki yeterlilik olarak alan dersleri, sosyal bilimler dersleri, üniversite ortak dersleri şeklindedir. Sosyal hizmet planlamaları, sosyoloji, psikoloji, temel hukuk kavramları, sosyal kurumsallaşma, sosyal devlet alanında dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sosyal Hizmet mesleki olarak sosyal devlet anlayışının yerleşik hale gelmesiyle birlikte önem kazanmaya başlayan ve refah seviyesinin yükselmesinde etkili olan bir meslektir. Gelecek on yıl içinde daha da revaçta olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Sosyal Hizmet Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, üretken olmaları, özverili olmaları ve sosyal ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha kolay adapte olabilirler.

Sosyal Hizmet Bölümü dersleri nelerdir, Sosyal Hizmet Bölümü puan türü ve özellikleri, Sosyal Hizmet Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Sosyal Hizmet Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Sosyal Hizmet Bölümü geleceği iş bulma durumu Sosyal Hizmet Bölümü tercih edilir mi ve Sosyal Hizmet Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.