Sınıf Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Sınıf Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Sınıf Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Sınıf Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Sınıf Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Sınıf Öğretmenliği

Puan Türü: TM-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yetişmiş kişilerin öğretmenlik hizmetlerinde istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Sınıf Öğretmenliği mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında eğitim kurumlarının ilköğretim kademelerinde devlet memuru olarak atanıp ya da sözleşmeli personel olarak çalışmakları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Sınıf Öğretmenliği programında okutulan dersler, alan dersleri, formasyon dersleri, üniversite ve fakülte ortak dersleridir. Öğretim yöntem ve materyalleri, eğitim psikolojisi, sınıf yönetimi ve öğretmenlik uygulamaları gibi dersler verilmektedir. Ayrıca temel bilimler, sosyal bilimler alanında teorik dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sınıf Öğretmenliği, öğretmenlik hizmetleri alanında en önemli branşlardan biridir. Devlet kadrolarında ve özel sektörde en çok ihtiyaç olan meslektir. Gelecek on yıl içinde de konumunu koruması beklenmektedir. Eğitim yatırımlarının gerçekleşmesiyle daha iyi bir konuma gelecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Sınıf Öğretmenliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, adil ve merhametli olmaları, insaflı ve vicdanlı olmaları, alanlarına hakim olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Sınıf Öğretmenliği dersleri nelerdir, Sınıf Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Sınıf Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Sınıf Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Sınıf Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Sınıf Öğretmenliği tercih edilir mi ve Sınıf Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Sınıf Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.