Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sosyal Güvenlik Uzmanı

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında, sigortacılık faaliyetlerinin gerçekleşmesinde gerekli planlama, düzenleme ve danışmanlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde çalışma imkanı bularak iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü’nde okutulan dersler daha çok teoriktir. Bazı fakültelerde staj imkanı sunulmaktadır. Temel hukuk, vergi ve ticaret hukuku, sigortacılık ve planlama, sosyal güvenlik alanları ve sosyal güvenlik adıyla dersler verilmektedir. Dersler mesleki eğilim amaçlıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, mesleki olarak sosyal devlet yapılanmalarında öne çıkan bir alandır. Ülkemizde de bu yönde gerçekleşene gelişmeler neticesinde gelecek on yıl içinde de daha fazla gelişmesi beklenen meslek alanlarından biri olarak görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı olmaları, düzenli olmaları, sabırlı ve dikkatli olmaları, alanındaki gelişmelere hakim olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü dersleri nelerdir, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü puan türü ve özellikleri, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü geleceği iş bulma durumu Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü tercih edilir mi ve Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.