Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sigortacı

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında sigortacılık ve yatırım alanlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak gerekli düzenleme ve planlamaların yapılmasında çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü’nde okutulan dersler, temel hukuk kavramları, vergi hukuku, ticari hukuk, sigortacılık, piyasa analizi, risk yönetimi, sigorta çeşitleri gibi teorik derslerdir. Bazı fakültelerin staj imkanı bulunmaktadır.  Dersler mesleki eğilim amaçlıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sigortacılık ve Risk Yönetimi hizmet alanında olan bir meslek olarak sürekli revaçtadır. Özellikle bankacılık hizmetlerinin gelişmesinin ve imkanların artmasının ardından sigortacılık faaliyetleri de gelişmiştir. Gelecek on yıl içinde de mesleki olarak daha da gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı olmaları, düzenli olmaları, piyasa takibi yapabilmeleri, yatırım alanlarıyla ilgili olmaları, dikkatli olmaları ve sosyal ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.