Sigortacılık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Sigortacılık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Sigortacılık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Sigortacılık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Sigortacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Sigortacılık Bölümü

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sigortacı

Sigortacılık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yetişmiş insan gücünün istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Sigortacılık Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında sigortacılık hizmetinin gerçekleşmesinde gerekli planlama ve düzenlemelerin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir fakat iş yükü ve çalışma hacmine göre değişebilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Sigortacılık Bölümü’nde okutulan dersler, halkla ilişkiler, iktisat, ekonomi, finans, sigorta sistemleri, sigorta çeşitleri, sigortacılık ve planlama gibi derslerdir. Temel hukuk, ticari hukuk, vergi hukuku gibi dersler de teorik olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sigortacılık mesleği, günümüzde en önemli hizmet alanlarından biri olarak ulaşımda, ticarette ve hemen her yerde insanlara hizmet vermektedir. Gelecek on yıl içinde de yapılan yatırımların gerçekleşmesi neticesinde daha da gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Sigortacılık Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı olmaları, düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, sabırlı ve dikkatli olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha kolay ve daha çabuk adapte olabilirler.

Sigortacılık Bölümü dersleri nelerdir, Sigortacılık Bölümü puan türü ve özellikleri, Sigortacılık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Sigortacılık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Sigortacılık Bölümü geleceği iş bulma durumu Sigortacılık Bölümü tercih edilir mi ve Sigortacılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Sigortacılık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.