Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Bosna Hersek’te Saraybosna’da bulunan bir devlet üniversitesi olarak hizmet etmektedir. Saraybosna’da bilim ve teknolojinin gelişmesi için enstitüler, fakülteler ve araştırma kurumları kurulmuştur. Bilim ve teknolojinin gelişmesinde eğitim ve öğretim hizmetlerinin yükseköğrenim olarak teşvik edilmesi ekonomik ve sosyal refah sağlamaktadır.

Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Ekonomi Fakültesi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nin bazı bölümleri Türkiye öğrencilerini kabul etmektedir. Ekonomi Bölümü ücretli olarak, Siyaset Bölümü normal öğrenimle öğrenci kabul etmektedir. Bosna’nın Türkiye olan ilişkileri kapsamında bunun daha da geliştirilmesi ve her üniversitenin her programı için olması beklenmektedir. Konaklama, ulaşım, iletişim ihtiyaçları öğrenciler için elverişlidir.

Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Fakülte Adı Bölüm Adı Puan Türü Kon. Yerleşen Taban Puan Tavan Puan
Ekonomi Fakültesi Ekonomi (Ücretli) TM-1 10 0 YOK YOK
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi Siyaset TM-2 8 0 YOK YOK

Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sevinç durmaz Yanıtla

    Saraybosna Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesinde siyaset bölümü üzerine eğitim almayı hedefledim. Ancak puanım yeter mi taban puanı ve başarı sıralamasını yayınlamamışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.