Raylı Sistemler Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Raylı Sistemler Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Raylı Sistemler Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Raylı Sistemler Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Raylı Sistemler Mühendisliği, ülkemizde Karabük Üniversitesi öğrenim programında bulunan bir mühendislik alanı olarak lisans seviyesinde öğrenim verilen MF-4 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde, raylı sistemle gerçekleşen ulaşım alanlarında gerekli bilgi ve donanıma sahip olarak teknik destek sağlayacak insan gücü yetiştirilir. Matematik, fizik, mekanik alanlarında dersler verilir.

Raylı Sistemler Mühendisliği mezunları özel sektörde ulaşım alanlarında hizmet eden şirketlerin bünyesinde, kamu kurum ve kuruluşlarında mühendis olarak hizmet ederler. Maaşları ortalamanın üzerindedir. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz çalışmaları, mekanik ve fizik alanlarında iyi olmalarıdır.

Raylı Sistemler Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Raylı Sistemler Mühendisliği SAY 60 248.12199
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Raylı Sistemler Mühendisliği (İngilizce) SAY 50 248.65228
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Raylı Sistemler Mühendisliği (İÖ) SAY 40 248.71331

Raylı Sistemler Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. serhat Yanıtla

    Raylı Sistemler Mühendisliği son zamanlarda oldukça revaçta. Biliyorsunuz ki yüksek hızlı tren, metro ağı çok gelişmekte ülkemizde. Bunun için bu bölümün geleceği olduğunu düşünüyorum ve ben bu bölümü tercih edeceğim size de fikir olsun diye paylaştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.