Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman / Arkeolog

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı, alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü mezunları kamuda ya da özel sektörde kültür, sanat, tarih araştırmalarında arkeolojik çalışmalar yapacak yeterliliklere sahip olarak çalışma imkanı bulup kültür ve medeniyet araştırmalarını gerçekleştirerek iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak sosyal bilimler, mesleki eğilim dersleri alanında okutulmaktadır. Kültür, sanat, tarih, coğrafya, sosyoloji, psikoloji alanında verilen dersleri, alanda staj imkanıyla uygulamaları dersler takip etmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, kültür, sanat ve medeniyet çalışmalarının alanda ve akademik olarak gerçekleşmesinde ve gelişmesinde öenmli bir destek oluşturmaktadır. Bu nedenle gelecek on yıl içinde ülkemizin kurulu olduğu coğrafya da başta olmak üzere gelişim göstermesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü dersleri nelerdir, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü puan türü ve özellikleri, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü geleceği iş bulma durumu Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü tercih edilir mi ve Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.