Polimer Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması

Polimer Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Polimer Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Polimer Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Polimer Mühendisliği, Mehmet Akif Ersoy ve Yalova Üniversiteleri öğrenim programlarında yer alan MF-4 puan türünde öğrenci kabul eden bir lisans programıdır. Bölüm, Kimya Mühendisliği alt birimi olarak Polimer Mühendisliği kurulmuştur. Plastik ve kauçuk alanlarında üretim aşamalarında gerekli teknik bilgiye sahip insan gücünün karşılanmasını amaçlar.

Polimer Mühendisliği mezunları mühendis olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde sanayi alanlarında üretim yapan şirketlerde görev alabilirler. Plastik ve kauçuk alanlarında üretim aşamalarında bulunurlar. Gerekli teknik donanıma sahiptirler. Maaşlar ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenenler dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (BURDUR) Polimer Mühendisliği 41 1 MF-4 147.000 293,37196
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Polimer Mühendisliği 62 14 MF-4 239.000 329,40271

 

Polimer Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zühre Yanıtla

    Polimer Mühendisliğini ilk kez duydum. Hemen hemen Kimya Mühendisliğine yakın bir bölüm mü ? Sadece Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde olduğunu öğrendim fakat en gerçekçi bilgi sizde… Çünkü Yalova Üniversitesinde de bu bölüm okutuluyormuş. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.