Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS puanıyla öğrenci kabul etmektedir. Bölüm, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde açıköğretim programı olarak hizmet vermektedir. Bölümde iktisat, muhasebe, pazarlana, davranış bilimi dersleri okutulmaktadır.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunları satış ve pazarlama hizmetlerinde ara eleman insan gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve becerilere sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler. Özel sektörde ticaret alanlarında da çalışabilirler. İş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sosyal ve halkla ilişkilerinin iyi olmasıdır.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) 2018 Açıköğretim Fakültesi Perakende Satış veMağaza Yönetimi (Açıköğretim) TYT 500 206.80055
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ 2018 Yenipazar Meslek Yüksekokulu PerakendeSatış ve Mağaza Yönetimi TYT 45 185.08952
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ 2018 Adapazarı MeslekYüksekokulu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi TYT 50 198.28443

 

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. burcu Yanıtla

    Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü çok dikkatimi çekti. Ben bir süre kurumsal bir mağazada satış müdürlüğü yaptım. Bu yüzden eğitimini de alıp ilerlemek istiyorum. Açıköğretim dışında örgün eğitim veren bir üniversite var mı bu bölüm ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir