Pazarlama Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Pazarlama Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Pazarlama Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Pazarlama Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Pazarlama Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Pazarlama

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Pazarlamacı

Pazarlama Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Pazarlama Bölümü mezunları, pazarlama alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak birçok kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektör kurum ve kuruluşlarında pazarlama departmanlarında çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Pazarlama Bölümü’nde matematik, istatistik, piyasa analizi, pazarlamacılık yöntemleri, pazarlama ve toplum, sosyoloji, psikoloji, iktisat, ekonomi, finans alanlarında dersler teorik olarak verilmektedir. Üniversitelerin yaptığı anlaşmaya göre bazı bölümlerde de staj imkanı olabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Pazarlama, günümüzde en önemli mesleklerden biri haline gelmiştir. Çünkü üretim ve ürün satma ihtiyacı üretici firmalar için rekabet alanında yer almaktadır. Bu alanda yapılan özel ve kamusal girişimler neticesinde gelecek on yılda dijital alanlar da dahil olmak üzere pazarlama hızla büyüyecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Pazarlama Bölümü mezunlarının mesleklerini devam ettirirken sahip olmaları gereken özellikler, planlı olmaları, düzenli olmaları, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, halkla ilişkilerinin iyi olması, kriz anlarını yönetebilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Pazarlama Bölümü dersleri nelerdir, Pazarlama Bölümü puan türü ve özellikleri, Pazarlama Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Pazarlama Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Pazarlama Bölümü geleceği iş bulma durumu Pazarlama Bölümü tercih edilir mi ve Pazarlama Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Pazarlama Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir