Otomotiv Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Otomotiv Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Otomotiv Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Otomotiv Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Otomotiv Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Otomotiv Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Otomotiv Mühendisi

Otomotiv Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir yere sahip olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Otomotiv Mühendisliği mezunların otomotiv mühendisi olarak ülkemizde ve dünyada otomotiv üretim ve montaj sanayi alanlarında yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde destek olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Otomotiv Mühendisliği programında temel bilimler, teknik bilimler ve mesleki eğilim dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Matematik, fizik ve kimya dersleri üzerinde durulmakta ve laboratuvar dersleri ile staj imkanı da sunularak uygulamalı dersler de planlar arasında yer almaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Otomotiv Mühendisliği, otomotiv parça üretimi, parça değişimi, montajı ve komple üretimi alanında gerekli teknik desteğin sağlanması için oldukça önemli olan mühendislik hizmetlerinden biridir. Bu alanda yapılan yatırımlar sayesinde gelecek on yıl içinde ülkemizde de otomotiv üretimi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Otomotiv Mühendisliği mezunlarının sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, üretken olmaları, özgün olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, planlı ve düzenli olmaları, sabırlı ve dikkatli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Otomotiv Mühendisliği dersleri nelerdir, Otomotiv Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Otomotiv Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Otomotiv Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Otomotiv Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Otomotiv Mühendisliği tercih edilir mi ve Otomotiv Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Otomotiv Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir