Ortez Protez Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Ortez Protez Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Ortez Protez Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Ortez Protez Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Ortez Protez Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Ortez Protez Bölümü

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Ortez Protez Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Ortez Protez Bölümü mezunları sağlık hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde sağlık kurumlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında çok yataklı hastanelerde ve şehir hastanelerinde görev alarak sakatlıkların teşhis ve tedavi edilmesinde teknik desteğin sağlanmasında etkili olup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyenin üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Ortez Protez Bölümü’nde temel bilimler, sağlık bilimler, teknik bilimler ve mesleki eğilim dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Fizik, kimya ve biyoloji derslerini matematik, temel ve teknik çizim, tasarım ve planlama dersleri izlemekte ve bölümde staj imkanı bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ortez Protez, mesleki olarak maalesef sakat doğumların gerçekleşmesi, kazalar sonucunda sonradan sakat kalmaların oluşması ve savaşların devam etmesi nedeniyle en önemli sağlık hizmetlerinden biri haline gelmiştir. Alanda yapılan yatırımların gerçekleştirilmesiyle gelecek on yıl içinde daha da önemli bir hale gelecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Ortez Protez Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, üretken olmaları, özgün olmaları, çözüm odaklı düşünce yapısına sahip olmaları, sürekli kendilerini yenileyebilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Ortez Protez Bölümü dersleri nelerdir, Ortez Protez Bölümü puan türü ve özellikleri, Ortez Protez Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Ortez Protez Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Ortez Protez Bölümü geleceği iş bulma durumu Ortez Protez Bölümü tercih edilir mi ve Ortez Protez Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Ortez Protez Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.