Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması

Nükleer Enerji Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Nükleer Enerji Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Nükleer Enerji Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Nükleer Enerji Mühendisliği, nükleer enerjinin barışçıl bir şekilde kullanılmasında araştırma, geliştirme, kurma, üretme, tüketme, koruma, depolama aşamalarında gerekli insan gücünün karşılanması için teknik desteğin verilmesi amacıyla açılan bir bölümdür. Bölümde fizik, kimya, matematik ağırlıklı yüksek dersler verilmektedir.

Nükleer Enerji Mühendisliği, Sinop ve Hacettepe Üniversiteleri’nin öğrenim programında yer almaktadır. Bölüm mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında bilimsel çalışmalar yapmak, laboratuvar araştırmalarında bulunmak, enerji tesislerinin kurulmasında teknik destek sağlamak amacıyla çalışırlar. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen yoğun ve ağır şartlara uyumlu olmalarıdır.

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce) 52 52 MF-4 354,61105 82.400 420,79484
SİNOP ÜNİVERSİTESİ Nükleer Enerji Mühendisliği 52 21 MF-4 232.000 330,12632

 

Nükleer Enerji Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. faruk Yanıtla

    Ankara Hacettepe Üniversitesi bölümlerine göz gezdirdim. Nükleer Enerji Mühendisliği dikkatimi çekti. Taban puanı ve başarı sıralaması biraz yüksek ama bu puanı alırsam ilk tercihimde bu bölüme yer vereceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.