Nahçıvan Devlet Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması

Nahçıvan Devlet Üniversitesi taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Nahçıvan Devlet Üniversitesi başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Nahçıvan Devlet Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak bulunun bir eğitim kurumu olması sebebiyle Nahçıvan özerk bölgesinde bulunan tek devlet üniversitesi olarak eğitim, kültür ve sosyal hizmetler sağlayan bir yükseköğrenim kurumu olarak bulunmaktadır. Eğitim süresi lisans olarak 4 yıl, lisansüstü olarak 2 yıldır. Azeri Türkçesi ve Rusça öğrenim dilidir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, birçok üniversite ile ortak çalışır. Ortak kültürel projelerde işbirliği sağlanmasında rol oynar. Uluslararası İlişkiler ve Yabancı Diller Fakültesi ile Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri’nin bazı bölümleri Türkiye öğrencilerini kabul etmektedir. Rus Dili ve Öğretmenliği, Uluslararası İlişkiler, Mimarlık (ücretli) olarak öğrenim vermektedir. Nahçıvan’da yurt imkanları mevcuttur. Öğrenciler için tercih edilen bir üniversitedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Fakülte Adı Bölüm Adı Puan Türü Kon. Yerleşen Taban Puan Tavan Puan
Uluslararası İlişkiler ve Yabancı Diller Fakültesi Rus Dili ve Öğretmenliği DİL-3 3 1 255,72887 255,72887
Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mimarlık (Ücretli) MF-4 10 8 202,52051 290,88738
Uluslararası İlişkiler ve Yabancı Diller Fakültesi Uluslararası İlişkiler TM-2 3 0 YOK YOK

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. göktuğ Yanıtla

    Nahçivan Devlet Üniversitesinin taban puanını ve başarı sıralamasını düşmüş gördüm. Ben Mimarlık bölümü okumak istiyorum. Özel bir üniversite tercih edeceğim. Nahçivan Devlet Üniversitesi de tercihlerim arasında araştırıyorum fikri olan varsa yorum yapsın lütfen..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.