Meteoroloji Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması

Meteoroloji Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Meteoroloji Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Meteoroloji Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Meteoroloji Mühendisliği, üniversitelerin mühendislik öğrenim programlarında yer alan lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölüm olarak MF-4 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Ülkemizde İTÜ ve OMÜ gibi okullarda bölümü bulunmaktadır. Atmosfer olaylarının incelenmesi, araştırılması, yorumlanması, analiz edilmesi gibi faaliyetlerin her aşamasında teknik desteğin sağlanması ile ilgili gerekli donanıma sahip bireylerin yetiştirilmesi hizmetini görür. Dersler, fizik, kimya, astronomi, matematik alanlarında yoğunlaşır.

Meteoroloji Mühendisliği mezunları mühendis olarak özel kurum ve kuruluşlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında meteoroloji istasyonlarında, tarım, sanayi, ulaştırma alanlarında çalışabilirler. Özellikle tarım ve ulaştırmada istihdam imkanları oldukça iyidir. Maaşlar ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen özverili çalışma ve araştırmacı bir ruha sahip olmalarıdır.

Meteoroloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Meteoroloji Mühendisliği 62 62 MF-4 378,06350 64.000 437,34207
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN) Meteoroloji Mühendisliği 36 36 MF-4 304,59103 133.000 408,75038

 

Meteoroloji Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. nurgül Yanıtla

    Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi nasıl bir üniversite ? Orada okuyan öğrencilerden yorum istiyorum. Meteoroloji Mühendisliği taban puanı yükselmez değil mi bu yıl çünkü netlerimi hesapladım anca bu kadar puan alırım diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.