Medya ve İletişim Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Medya ve İletişim Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Medya ve İletişim Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Medya ve İletişim Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Medya ve İletişim

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Medya ve İletişim Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Medya ve İletişim Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında medya, haber, reklam ajansları bünyelerinde uzman ya da yönetici olarak görev alabilirler. Kendi kurdukları medya atölyelerinde çalışabilirler. Eğitim ve kurs merkezlerinde görev alabilirler. Maaşla riş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Medya ve İletişim Bölümü’nde sosyal bilimler, bilgisayar bilimleri, iletişim bilimleri alanlarında farklı disiplinler teorik olarak verilmektedir. Medya ve toplum, psikoloji, sosyoloji, iletişim kanalları, iletişim yöntemleri alanında dersler verilmektedir. Fakülte anlaşmalarına göre ajans bulunan binalar da olabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Medya ve İletişim, medya araçlarının hızla gelişmesi ve yaygınlaşması karşısında önem kazanan meslek grupları arasında bulunmaktadır. Medyacılık faaliyetlerinin yazılı ve görsel olarak süremeye devam etmesi gelecek on yıl içinde de medyanın önemli bir araç olacağını göstermektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Medya ve İletişim Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, özgün ve üretken olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir.

Medya ve İletişim Bölümü dersleri nelerdir, Medya ve İletişim Bölümü puan türü ve özellikleri, Medya ve İletişim Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Medya ve İletişim Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Medya ve İletişim Bölümü geleceği iş bulma durumu Medya ve İletişim Bölümü tercih edilir mi ve Medya ve İletişim Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.