Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Medya ve Görsel Sanatlar

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında ya da kendi kurdukları atölyelerinde çalışma imkanı bulabilirler. Medya, reklam ve haber ajanslarında sanat yönetmenliği hizmetlerinde görev alabilirler. Çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Medya ve Görsel Sanatları Bölümü’nde okutulan dersler, teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Teorik olarak kültür, sanat, sosyoloji, psikoloji alanında çeşitli disiplinler okutulmaktadır. Medyacılık, medya ve toplum, yazılı ve görsel medya, sanat tarihi gibi dersler de verilmektedir. Bölümde üniversite anlaşmasına bağlı olarak staj imkanı da bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Medya ve Görsel Sanatlar, televizyon ve bilgisayar araçlarının hızla yaygınlaşması nedeniyle daha da ön plana çıkmıştır. Bu alanda yapılan yatırımlar karşılığını kat be kat vermektedir. Gelecek on yıl içinde mesleğin daha iyi konumlarda olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, özgün olmaları, üretken olmaları, yaratıcı düşünce yetisine sahip olmaları, bilgisayar bilimlerine ilgili olmaları ve takım çalışmalarına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü dersleri nelerdir, Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü puan türü ve özellikleri, Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü geleceği iş bulma durumu Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü tercih edilir mi ve Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.