Lojistik Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Lojistik Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Lojistik Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Lojistik Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Lojistik Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Yönetici

Lojistik Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları yönetici olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında lojistik faaliyetlerin gerçekleşmesinde gerekli planlama ve düzenleme işlerinin halledilmesi aşamasında görev alarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Lojistik Yönetimi Bölümü’nde okutulan dersler temel hukuk kavramları, lojistik, taşımacılık, ticari hukuk, uluslararası ilişkiler, lojistik planlama, depolama gibi derslerdir. Dersler teorik ağırlıklı olarak okutulmaktadır. Üniversitelerin anlaşma yaptığı sektörlere göre staj imkan da bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Lojistik Yönetimi, mesleki olarak lojistik faaliyetlerin gelişmesinde ve uluslararası ilişkilerinin normalleşmesinde etkili olarak ekonomik ve ticari kalkınmanın bel kemiğini oluşturmaktadır. Bu nedenle meslek sürekli revaçtadır. Gelecek on yıl içinde bugünkü konumunu koruması beklenilmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Lojistik Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, düzenli ve planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Lojistik Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Lojistik Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Lojistik Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Lojistik Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Lojistik Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Lojistik Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.