Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması

Leh Dili ve Edebiyatı taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Leh Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Leh Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Leh Dili ve Edebiyatı, ülkemizde sadece İstanbul Üniversitesi öğrenim programında yer alan lisans düzeyinde bir programdır. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde kültür, sanat, tarih, coğrafya gibi dil ve edebiyat çevresinde gelişen kazanım ve yeterlilikler de elde edilir. Öğrenciler, üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama yeterliliğe sahiptir.

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olanlar metin inceleme, araştırma ve çevirme, eser araştırma ve inceleme, araştırma kurumlarında bulunma gibi faaliyetleri üstlenir. Turizm şirketlerinde, tercüme odalarında, elçiliklerde, bakanlıkların ilgili kısımlarında, kütüphanelerde, arşivlerde, müzelerde görev alabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişkendir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve kendini geliştiren bireyler olmalarıdır.

Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Leh Dili ve Edebiyatı 26 26 DİL-2 306,01898 33.800 424,02545

 

Leh Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sonay Yanıtla

    İstanbul Üniversitesi Leh Dili ve Edebiyatı taban puanı ve başarı sıralamasını kaç siteden araştırdım. Sadece sizin siteniz kafamdaki tüm üniversiteler hakkında bolca fikir verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.