Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları Başarı Sıralaması

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Bölümü, ülkemizde Dokuz Eylül Üniversitesi’nin öğretim programında bulunmaktadır. Bu bölüme TS -2 puan türünden öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir. Bölümün amacı radyo, televizyon ve sinema alanlarında kurgu, ses ve görüntü aşamalarının insan gücü ihtiyacını azaltmaktır. Bölümde bu alanlarla ilgili ağırlıklı dersler işlenmektedir.

Bölüm mezunları teknik eleman olarak mezun olurlar. Kamu kurumlarında iş sahası oldukça dar olduğu için mezun olan kişiler reklam, medya, film, dizi ajanslarında çalışabilirler. Dijital medyanın ilerlediği günümüzde iş imkanları da yaygınlaşmaktadır. Bu bakımdan iş bulmak kolaydır. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerin özgün, yenilikçi, üretken olması gerekir.

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi 21 21 TS-2 379,28846 53.800 400,75601
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi (KKTC Uyruklu) 1 TS-2

 

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. aden Yanıtla

    İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi; Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi okumayı çok istiyorum. TS-2 puan türünden toplam kaç net ile kazanabilirim bu bölümü sizce ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.