İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması

İspanyol Dili ve Edebiyatı taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İspanyol Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İspanyol Dili ve Edebiyatı, üniversitelerin lisans öğrenimi veren bölümlerinden biridir. Ülkemizde Ankara ve İstanbul Üniversiteleri’nde okutulmaktadır. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde dil ve edebiyat kazanımları haricinde, sanat, kültür, coğrafya, etimoloji alanlarında da kazanımlar verilmektedir. Üst düzey konuşma, yazma, anlama, metin inceleme, araştırma, çevirme, eser inceleme ve araştırma gibi faaliyetler, mezunlar tarafından gerçekleştirilir.

İspanyol Dili ve Edebiyatı mezunları üst düzey konuşma, okuma ve yazma yeterliliklerine sahip olarak Kültür ve Turizm Bakanlı bünyesinde, TRT kurumunda, PTT kurumunda, arşivlerde, kütüphanelerde, müzelerde çalışabilirler. Turizm rehberliği, mütercimlik, editörlük yapabilirler. Maaşlar ortalamanın üzerindedir. Kişilerden beklenen araştırmacı, meraklı, kendini geliştiren bireyler olmalarıdır.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

ÜNİVERSİTE BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İspanyol Dili ve Edebiyatı 41 41 DİL-2 431,70414 6.630 507,16513
ANKARA ÜNİVERSİTESİ İspanyol Dili ve Edebiyatı 31 31 DİL-2 405,39731 10.700 478,03031

 

İspanyol Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. pınar Yanıtla

    Ankara Üniversitesi bahar şenliklerine bir çok kez gittim ve hep bu okulda okumayı hayal ettim. İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü düşünüyorum. Bir çok kurum bu bölüm mezunlarına ihtiyaç duyuyor sizler ne düşünüyorsunuz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.