İlköğretim Matematik Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İlköğretim Matematik Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İlköğretim Matematik Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İlköğretim Matematik Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Puan Türü: MF-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İlköğretim Matematik Öğretmeni

İlköğretim Matematik Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı, yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları ilköğretim kademelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında KPSS puanı ile atanarak, özel sektörde eğitim kurumlarında sözleşmeli olarak çalışma imkanı bularak öğretmenlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde görev alırlar. Maaşlar memurluk düzeyinde ya da özel sektör kurumunun sözleşmesindeki resmi rakamlara göre şekillenir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İlköğretim Matematik Öğretmenliği programında temel bilimler matematik merkezli olarak verilmektedir. Formasyon ve mesleki eğilim dersleri verilmektedir. Bölümde teorik ve uygulamalı dersler okutulmaktadır. Öğretmenlik uygulamaları gözlem ve uygulama şeklinde staj olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Öğretmenlik en çok tercih ve terviç edilen meslekler arasında olarak aynı zamanda eğitim ve öğretim ihtiyacının sürekli sirkülasyonu nedeniyle toplumda önemli bir yere sahip olarak konumunu korumaktadır. Öğretmenlik hizmetleri gelecek on yıl içinde de değerli konumunu koruyacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sosyal ilişkilerinin iyi olması, çocukları sevmeleri, matematik alanında bilgili ve ilgili olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, araştırmacı ve meraklı olmaları şeklinde sıralanabilir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği dersleri nelerdir, İlköğretim Matematik Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, İlköğretim Matematik Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İlköğretim Matematik Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, İlköğretim Matematik Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu İlköğretim Matematik Öğretmenliği tercih edilir mi ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir