İç Mimarlık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İç Mimarlık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İç Mimarlık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İç Mimarlık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İç Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İç Mimarlık

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İç Mimar

İç Mimarlık, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir etkisi bulunan bir bölümdür. Bölümün amacı iç mimarlık hizmetinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İç Mimarlık Bölümü mezunları iç mimar olarak mimarlık hizmetinde bulunurken kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler. İç Mimar olarak kendi ofislerinde bağımsız olarak da iş sahibi olabilirler. Mimarlık hizmetlerin iç dekorasyon, restorasyon, tasarım işlerinde teknik destek de oluşturabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İç Mimarlık Bölümü’nde okutulan dersler teknik bilimler ve temel bilimler alanındadır. Temel çizim ve teknik resim olmak üzere temel dersler de verilmektedir. Fizik, matematik, geometri alanında dersler okutulmaktadır. Bölümün amacı mimarlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi ve beceriye sahip kişilerin yetişmesinde teorik ve uygulamalı dersler vermektir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İç Mimarlık Bölümü, mimarlık hizmetlerinde mimar yetişmesini sağladığından mesleğin gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli bir rol oynar. En revaçta olan mesleklerden biridir. Mesleğin gelecek on yıl içindeki durumu yine aynı konumda olarak durağan ilerleme içindedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İç Mimarlık Bölümü mezunları iç mimar olarak mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli olmaları, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, özgün olmaları, üretken olmaları şeklinde sıralanabilir.

İç Mimarlık Bölümü dersleri nelerdir, İç Mimarlık Bölümü puan türü ve özellikleri, İç Mimarlık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İç Mimarlık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İç Mimarlık Bölümü geleceği iş bulma durumu İç Mimarlık Bölümü tercih edilir mi ve İç Mimarlık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İç Mimarlık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.