Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri ve Sağlık Hizmetleri

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Hemşire

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında katkı sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü mezunları sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde sağlık kurumlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında görev alarak iş sahibi olabilirler. Atanarak ya da sözleşmeli olarak çalışma imkanı bulurlar. Sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi ve beceriye sahiptirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü’nde okutulan dersler daha çok biyoloji disiplinine ait temel bilimler dersleri olmakla beraber teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Uygulamalı dersler laboratuvar ve mesleki eğilim dersleri olarak staj şeklinde gerçekleşmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü, sağlık hizmetleri alanındaki meslek gruplarından biri olarak daima tercih edilen ve terviç edilen bir bölüm olup mesleki olarak sürekli gelişim ve ihtiyaç alanında bulunmaktadır. Gelecek on yılda da konumunu koruması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü dersleri nelerdir, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü puan türü ve özellikleri, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü geleceği iş bulma durumu Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü tercih edilir mi ve Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir