Hemşirelik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Hemşirelik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Hemşirelik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Hemşirelik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Hemşirelik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Hemşirelik

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Hemşire

Hemşirelik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir rol oynar. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Hemşirelik Bölümü mezunları sağlık kurumlarında sağlık hizmetlerini desteklemek amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında atanarak ya da sözleşmeli olarak görev alıp iş sahibi olabilirler. Hemşirelik hizmetleri sağlık kurumlarında hastanelerde, tıp merkezlerinde, polikliniklerde gerçekleştirilmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Hemşirelik Bölümü’nde okutulan dersler temel bilimler olarak biyoloji merkezli verilmektedir. Genetik, anatomi, hemşirelik hizmetleri alanında verilen dersler teorik ve uygulamalı olarak ayırılır. Uygulamalı dersler mesleki eğilim ve laboratuvar uygulamaları şeklindedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Hemşirelik Bölümü, sağlık hizmetleri alanında bulunan meslek grupları içinde olduğu için her zaman revaçta olmayı başaran bir meslek olarak tercih edilmeye devam ederken gelecek on yıl içinde de sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesinde önemli bir yere sahip olarak konumunu koruyacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Hemşirelik Bölümü mezunlarının hemşire olarak sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, yeterli bilgi ve beceriye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Hemşirelik Bölümü dersleri nelerdir, Hemşirelik Bölümü puan türü ve özellikleri, Hemşirelik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Hemşirelik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Hemşirelik Bölümü geleceği iş bulma durumu Hemşirelik Bölümü tercih edilir mi ve Hemşirelik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Hemşirelik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.