Havacılık Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Havacılık Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Havacılık Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Havacılık Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Havacılık Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Havacılık Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Direktör

Havacılık Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir rol oynayan bölümdür. Bölümün amacı yetişmiş kişilerin alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Havacılık Yönetimi Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında havacılık yönetimi alanında hava limanlarında kulelerde görev alarak uçuş trafiklerinin gerçekleşmesinde önemli bir rol oynayarak görev alıp iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Havacılık Yönetimi Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Temel bilimler ve teknik bilimler, alan dersleri ve mesleki eğilim dersleri, özel oryantasyon dersleri bölümde en ince ayrıntılarına kadar verilmektedir. Özel dikkat testleri yapılmaktadır. Bölümde üst düzey İngilizce yeterliliği sağlanmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Havacılık Yönetimi Bölümü’nün mesleki alanda önemli bir yeri bulunmaktadır. Havacılık faaliyetlerinin gerçekleşmesinde uçuş trafiklerinin aksamasında insan gücünün karşılanmasını sağlayarak mesleki açıdan gelecek on yıl içinde de önemli bir gelişme olmaksızın revaçta olmaya devam edecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Havacılık Yönetimi mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, üst düzey İngilizce bilmeleri, teknik beceriye sahip olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Havacılık Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Havacılık Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Havacılık Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Havacılık Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Havacılık Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Havacılık Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Havacılık Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Havacılık Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.