Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması

Havacılık ve Uzay Mühendisliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Havacılık ve Uzay Mühendisliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği, ülkemizde sadece İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim verilen bir bölüm olarak mühendislik temel bilgileri ile havacılık ve uzay hizmetlerinin birleşmesinden oluşur. Havacılık ve uzay ile etkileşimli olan her aracın üretilmesi aşamasında, projelendirilmesi, araştırılması ve geliştirilmesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği ile ilgilidir. Bölümde fizik, matematik ağırlıklı dersler okutulur.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilir. Havacılık ve uzay çalışmalarında gerekli mühendislik teknik desteğinin verilmesinde görev alırlar. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen azimli, çalışkan, özverili, dikkatli bir iş ortaya koymalarıdır.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Uzay Mühendisliği (İngilizce) 62 62 MF-4 454,99054 19.500 506,39269

 

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zeliha Yanıtla

    Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü istiyordum ama yayınladığınız üniversitenin taban puanı ve başarı sıralamasını görünce olmayacağı düşüncesine kapıldım. İstanbul Teknik Üniversitesi en çok istediğim üniversite fakat taban puanları aşırı yüksek ne yapacağız bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.