Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Havacılık Elektrik ve Elektroniği

Puan Türü: MF-4 / YGS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mühendisi

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında havacılık faaliyetlerinin gerçekleşmesi için elektrik ve elektronik aksam düzenleme ve montaj etme aşamalarında gerekli teknik desteğin sağlamasında görev alarak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü’nde okutulan dersler temel bilimler ve teknik bilimler olarak şekillenmektedir. Daha çok fizik, matematik üzerinde verilen derslerde elektrik ve elektronik alanında teorik ve uygulamalı olarak ders içerikleri değişmektedir. Bölümde staj mesleki eğilim dersleri kapsamında verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü, özgün bir meslek alanı olarak daima revaçta olan ve havacılık sistemlerinin teknik olarak gelişmesinde önemli bir yere sahip olarak geleceğin meslekleri arasında bulunan bir bölümdür. Bu nedenle mesleğin gelecek on yıl içindeki konumu da sürekli olarak revaçta olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli olmaları, teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları gerekmektedir.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü dersleri nelerdir, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü puan türü ve özellikleri, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü geleceği iş bulma durumu Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü tercih edilir mi ve Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.