Halkbilim Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Halkbilim Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Halkbilim Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Halkbilim Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Halkbilim Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Halkbilim

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Halkbilimci

Halkbilim Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Halkbilim Bölümü mezunları kamuda ya da özel sektörde folklorik olarak faaliyetlerin gerçekleşmesinde görev alabilirler. Gerekli araştırma ve inceleme yama yeterliliklerine sahip olarak akademik çalışma yapabilirler. Halk eğitim merkezlerinde görev alabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Halkbilim Bölümü’nde kültür, sanat, edebiyat, tarih, coğrafya, medeniyet ilişkileri, medeniyet tarihleri, folklorik gelişmeler alanında teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir. Halkbilimi, kültür ve medeniyet inşasında ve ihyasında önemli bir yere sahiptir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Halkbilimi mesleki açıdan kültür ve medeniyet çalışmalarının gerçekleşmesinde önemli bir açığı kapatarak faaliyetleriyle kültür varlıklarını koruma yönünden katkı oluşturmaktadır. Bu yönüyle gelecek on yıl içinde etkisini ve mesleki etki alanını genişletmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Halkbilimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, halkla ilişkilerinin olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları, dürüst ve güvenilir olmaları, üretken olmaları gerekmektedir. Böylece mesleklerini severek yapabilirler.

Halkbilim Bölümü dersleri nelerdir, Halkbilim Bölümü puan türü ve özellikleri, Halkbilim Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Halkbilim Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Halkbilim Bölümü geleceği iş bulma durumu Halkbilim Bölümü tercih edilir mi ve Halkbilim Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Halkbilim Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir