Güverte Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Güverte Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Güverte Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Güverte Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Güverte Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Güverte

Puan Türü: YGS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Güverteci

Güverte Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir bölümdür. Bölümün amacı yetişmiş insan gücünün istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Güverte Bölümü mezunları denizcilik faaliyetleri sürdüren kamu ya da özel sektör şirketlerinin gemicilik faaliyetlerinde güverte işlerinden sorumlu kişi olarak yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. İş yükü ve çalışma hacmine göre mesai saatleri değişebilir, buna göre de maaşların artış göstermesi söz konusu olabilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Güverte Bölümü’nde okutulan dersler alan dersleri, teknik dersler, uygulamalı ve teorik olarak ayrılan dersler şeklindedir. Gemicilik faaliyetleri alanında verilen dersler gemide mürettebat olarak faaliyetlerin gerçekleşmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Güverte Bölümü, gemicilik ve denizcilik faaliyetlerinin gelişmesinde önemli bir etkiye sahip olarak üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde önemli ölçüde kalkınma gücü oluşturmaktadır. Bu nedenle bu özelliklerini gelecek on yıl içinde de sürdürmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Güverte Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, özverili olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, yenilikçi olmaları, gemide çalışmaya uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Güverte Bölümü dersleri nelerdir, Güverte Bölümü puan türü ve özellikleri, Güverte Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Güverte Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Güverte Bölümü geleceği iş bulma durumu Güverte Bölümü tercih edilir mi ve Güverte Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Güverte Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.