Görme Engelliler Öğretmenliği Başarı Sıralaması 2018 2017 Taban Puanları

Görme Engelliler Öğretmenliği taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Görme Engelliler Öğretmenliği başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Görme Engelliler Öğretmenliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Görme Engelliler Öğretmenliği, görme engellilere öğretmenlik hizmetleri veren meslektir. Görme Engelliler Öğretmenliği, Ülkemizde sadece Gazi Üniversitesi’nin öğrenim programı olarak hizmet sunulmaktadır. Bölümde formasyon eğitimleri ve alan bilgileri sunulmaktadır. Temel bilimler ve bilgiler de sunulmaktadır. Bölüm mezunları öğretmen unvanı alarak lisanslarını tamamlarlar.

Görme Engelliler Öğretmenliği yapacak öğretmenlerin ilgili kurum ve kuruluşlarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu programlar dahilinde okuma ve yazma ile birlikte bazı kazanımların elde edilmesi için öğretmenlik hizmetlerini gerçekleştirirler. Öğretmenler kamuda ve özel sektörde çalışabilirler. Öğretmen maaşları normal seviyededir. Öğretmenlerin sabırlı, şefkatli, insaflı, adil, vicdanlı, merhametli olması, özveriyle çalışması beklenir.

Görme Engelliler Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Program Adı Fakülte Adı Bölüm Adı Puan
Türü
Kont. Yerl. Taban Puan En Büyük
Puan
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Gazi Eğitim Fakültesi Görme Engelliler Öğretmenliği YGS-4 67 67 383,20361 414,52802
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Gazi Eğitim Fakültesi Görme Engelliler Öğretmenliği (KKTC Uyruklu) YGS-4 1 0 YOK YOK

 

Görme Engelliler Öğretmenliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. şerife Yanıtla

    Engelli bir kardeşi olan ben her daim böyle arkadaşlarıma yardımcı olmuşumdur. Hayatımın tamamına bu yardımı yaymak istediğim için Görme Engelliler Öğretmenliği bölümü okumak istiyorum. Görme Engelliler Öğretmenliği taban puanı ve başarı sıralaması bu yıl nasıl olacaktır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.