Fen Bilgisi Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Fen Bilgisi Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Fen Bilgisi Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Fen Bilgisi Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Fen Bilgisi Öğretmenliği

Puan Türü: MF-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Fen Bilimleri Öğretmeni

Fen Bilgisi Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı öğretmenlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunları Fen Bilgisi Öğretmeni olarak kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS puanı ile atanıp ilköğretim kademsinde ilkokul ve ortaokul derecelerinde öğretmenlik yapabilirler. Özel sektör kurumlarında ilköğretim kademelerinde ilkokul ve ortaokul derecelerinde sözleşmeli olarak çalışabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Fen Bilgisi Öğretmenliği programında temel bilimler ağırlıklı olarak dersler verilmektedir. Alan dersleri, öğretmenlik uygulamaları yapılmakta ve formasyon dersleri gösterilmektedir. Fizik, kimya, biyoloji, evrim, genetik, anatomi, akışkanlar mekaniği, modern fizik, modern kimya gibi dersler verilmektedir. Öğretmenlik uygulamaları gözlem ve uygulama olarak yapılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Öğretmenlik her zaman revaçta olan bir meslek olarak ülkemizin de genç nüfusa sahip olması hasebiyle geleceğin en önemli mesleklerinden biri konumundadır. Gelecek on yıl içinde durağan da olsa yerini korumaya devam ederek eğitim ve öğretimin gelişmesini sağlayacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunları öğretmen olarak mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, merhametli ve adil olmaları, şefkatli ve insaflı olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği dersleri nelerdir, Fen Bilgisi Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Fen Bilgisi Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Fen Bilgisi Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Fen Bilgisi Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Fen Bilgisi Öğretmenliği tercih edilir mi ve Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir